2014 Yaz Kreasyonu Bikini Mayomodelleri 38

Yaz günleri hızla geçerken bazılarımız hala tatile gitmediler. Ramazan ayının bitmesini bekleyenler de bu guruba eklendiğinde denize gitmayan kesim oldukça yüksek sayıda. Tabi havuzu tercih edenler hiç de az değiller. Yazlık evlerin havuzları bu günlerde tıklım tıklım dolu. Otellere ne demeli; iğne atsan yere düşmüyor.

Yaz günlerinin gelmesiyle beliren suya girme ihtiyacı sıcak günlerde içimizi ferahlatma düşüncesi aklımızdan çıkmıyor. Günlük hayatta giydiklerimize dikkat eder kombinlerimizi oluştururken şık görünmeye özen gösteririz. Havuz başında ve ya deniz kenarında da kendimize olan güvenimizi tam tutacak, bizi seksi ve şık gösterecek mayo, bikini yada mayokinileri itinayla seçeriz. Oldukça fazla modelin bulunduğu bikini, mayokini ve mayo modellerine göz atalım. Seçim yaparken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir bir irdeleyelim.

2014 Yaz Kreasyonu Bikini Mayomodelleri 45

Öncelikle aldığımız ürünün kalitesinden ve sağlık boyutundan söz etmek istiyorum. Tenimizin sağlığına dikkat etmeliyiz. Seçtiğimiz ürünün kumaşı kaliteli bir boya ile boyanmış olmalı. Mümkünse hem kendi sağlığımız hem de başkalarının sağlığı için pazar malı ürünler kullanmaktan kaçınalım. Kullanılan boyalar zehirli ve çabuk atan türden ise teninize verdiği zarar kadar suya karışarak başkalarına da zarar vermektedir. Denizi kirletmekte ve deniz canlılarının da hayatlarını riske atmaktadır. Deniz suyunda bulunan yararlı bakterilerin sayısı günümüzde oldukça düştü. Sizden ricam özellikle bu konuda hassas olmanızdır.

Şimdide gelelim bikini, mayokini ve mayo modellerini incelemeye. Güzelliğimizi ön plana çıkartırken rahatımızı da düşünmemiz gerekiyor. Hem bizi seksi göstersin hem de sahilin yıldızı yapsın. Eğer bu şekilde düşünerek yola çıkarsak size önerim mayokini olacaktır. Çünkü bu yeni sayılabilecek icat bel hatlarınızı da ortaya çıkartıyor ve size hem mayonun rahatlığını hem de bikininin seksiliğini sunuyor. Bikininin alt ve üstten kuşak veya şerit artık ne derseniz benzeri bir şeyle birleştirilerek mayo ve bikini arasında olan bir ürün. Mayokini sizi Ceyna gibi seksi gösterecektir. Yan hatlar oyuk olduğundan hem beli hem de kalçayı net bir şekilde vurguluyor. Tasarımcılar mayokini hakkında mayo ve bikininin pabucunu dama atacağını düşüyorlar.2014 Yaz Kreasyonu Bikini Mayomodelleri 132

Artık güneşlenirken askıyı çözüp denize girerken bağlama derdinden kurtulduk. Çünkü tasarımcılar straplez modellere bu yıl oldukça fazla yer verdi. Zeki Triko’nun tasarımcısı Melike Saloğlu, straplez bikinilerin kadınlara asil bir hava verdiğini düşünüyor. Zeki, koleksiyonunda bu modellere geniş yer ayırıyor. Ayrıca her bedene uygun straplez mayo, bikini ve mayokini bulmak mümkün.

File desenli olanlara ne demeli. Her ne kadar filenin altına kumaş tasarlansa da bu mayo ve bikinileri giymek cesaret ister. Bir çok marka 2014 yaz kreasyonlarında file modellere oldukça fazla yer ayırdı. Fileli mayoları genellikle sahilde düzenlenen sportif faaliyetlere katılan veya partilere katılan bayanlar tercih ediyor.

2014 Yaz Kreasyonu Bikini Mayomodelleri 103

Neon renkleri mayolarda da karşımıza çıkıyor. bu canlı renkler sahildeki gece partilerinde giymek için çok uygun. Renklerin canlılığı seksi görünmenizi oldukça kolaylaştırıyor.

2014 Yaz Kreasyonu Bikini Mayomodelleri 58

Tasarımcılar bu yıl selülit ve kilo gibi problemleri olan bayanları düşünerek fırfırlı etek sitilinde mayolar ı bizlere sunuyor. Eteklerde gördüğümüz fırfır modası bikinilere taşınmış. Peki illede gizlemek istediğimiz kusurumuz varsa mı giyeceğiz? Bu soruya cevabım elbette hayır. Çünkü bu modeller giyenleri oldukça masum ve çocuksu gösteriyor. Beyaz atlı prensinizin kalbini bu şekilde de çalabilirsiniz. Kom, genç kızlara yönelik çıkardığı Stella koleksiyonunda bu tarz modellere yer vermiş. En fırfırlı modeli ise TooHot’da bulabilirsiniz. 

Gelelim mayokiniye. Mayakini ne mayo ne de bikini. Bikininin ortadan kumaş parçasıyla ya da çeşitli modellerde aksesuarlarla birleştirilmiş hali. Yandan bakınca iki parça gibi görünüyor. Fakat mayo gibi tek parça. Bel kısmı oyuk gibi görünen modeller kalçalarınızı ve belinizi daha da ön plana çıkaracaktır. TooHot’ın mayokinileri oldukça sıra dışı. Farklı desenleri, el işi işlemeleri, derin oyukları çok ama çok seksi görünmek isteyenleri hedefliyor. Kom, Sunset, Zeki Triko gibi markalar da koleksiyonlarında mayokiniye yer verdi.

2014 Yaz Kreasyonu Bikini Mayomodelleri 39

Siyahın asaleti beyazın masumluğunu isteyenler siya ve beyaz bikini ve mayo modellerine göz atsınlar. Çok şık modellerin bulunduğu siyah beyaz renkli bikini ve mayolarda renkleri tek parça şeklinde ve ya çizgili, puantiyeli modeller bulabilirler. Dore modası ile de pırıl pırıl parlayabilirsiniz. Altın suyuna batırılmış gibi bu yıl her şey dore. Simli ve altın rengi modeller çok moda. Kom’daki modeller tek renk, TooHot altın rengini, siyah ile bir arada kullanmış. Plajın en dikkat çekici bayanı olmak istiyorsanız size önerim altın rengi bir bikini edinmelisiniz. 

Boncuklu modellerde bu yıl göze batıyor. Zeki Triko ve Too Hot da beyaz renkli mayoların kenarına renkli boncuk işlemişler. Hem bu şekilde aksesuar derdinde kurtulmuş oluyorsunuz. Bir de mavi boncuklu olandan alırsanız nazarlardan korunursunuz. Bikini bağcıları bu sene uzadıkça da uzadı. Düşük belli, oyuk kenarlı ve uzun bağcıklı bikiniler her vitrine girmiş durumda. TooHot’ın tasarımcısı Fulya Öner Genç bu tarz bikinileri tasarlarken Sao Paolo defilelerinden etkilendiğini söylüyor. Zeki Triko’nun uzun ve kalın bağcıkları kurdeleye benziyor. Fiyok yaparak şık bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 Noktalı modeller mayo ve bikinilere de sıçradı. Puantiyelerin moda üzerindeki sessiz baskısı geçen yıl ayakkabı ve elbiselerdeydi. Bu yıl mayo ve bikinilere de sıçradı. Estemar kahverengi üzerine pembe puantiyeli mayo ve bikinilerini tasarladı. Nelson da, Zeki Triko da, Sunset de bu yıl geometrik desenli mayolara yer vermiş. Geometrik desenleri renklendirirlerken gökkuşağı renklerine yer verilmiş.

Bu sene ünlü markaların mayo ve bikinilerine oldukça fazla rastlıyoruz. Çiçek desenli modeller göz doldururken birbirinden farklı tasarımlar büyük beğeni topluyor. Mango, Beymen, İpekyol gibi hazır giyim markaları bunlar arasında. 

 Beymen’de dore mayolar ön plana çıkıyor. İpekyol mayoları akşamüstü havuzbaşı partileri için ideal. İpekyol’un tasarımcıları bikinilerin nasıl kullanılacağını şu şekilde anlatıyor: ‘Akşamüstü havuzbaşı partilerinde, şık sandaletler, dolgu topuk ayakkabılar, mika ve tahta bileziklerle tamamlayabileceğiniz tek parça mayolar, kadınlığınızı ön plana çıkartır…’ 

Şimdide sizler için bir araya getirdiğim 2013 ve ağırlıklı olarak 2014 yaz modası tam 135 adet mayo, mayokini ve bikini modellerine bakalım. Bizimle kalın, trend kalın.

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..