Mayo Mayokini Bikini Haşema Modelleri

Sıcak havalar, yaz günlerinin yaklaşmasıyla iyiden iyiye kendini gösterdi. Ayrıca deniz sezonu okulların tatile girmesiyle birlikte hepten açıldı. Hal böyle olunca vitrinleri, birbirinden renkli mayo, mayokini, bikini ve haşema modelleri kapladı. Fakat yabancı turist sayısında bu yıl ciddi bir düşüş bekleniyor. Özellikle Rus turistlerin ülkemizi bu yıl daha az tercih etmeleri bekleniyor. Hatta geçen senelerde mayıs ve haziran aylarının turist sayıları göz önünde bulundurulduğunda büyük resim daha net görünüyor. Bunda pandeminin etkisi çok büyük. Bu durumdan serzenişte bulunan turizm sektörü sanki pandeminin acısını çıkartırcasına fiyatları ikiye, üçe katladı.  Şöyle anlatacak olursam apart otellerin bile oda kahvaltısız fiyatları 1+1 için 300 TL’yi geçti. Beş kişilik bir ailenin en az 2+1 odaya ihtiyacı bulunmaktadır. Bu durumda en makul fiyata sahip olan apart otellerin fiyatları 350 TL’den başlamakla birlikte turizm bölgesine göre fiyatlar daha da artmaktadır.  

Yeri gelmişken Google Maps üzerinden otellere ve fiyatlarına bakabilirsiniz. Yapmanız gereken Google Maps arama çubuğuna aradığınız kelimeyi ve arkasından “near” kelimesini yazmak. Hemen arkasından da aradığınız bölgeyi yamanız yeterlidir. Buna örnek verecek olursak Manavgat’ın Side tatil bölgesinde apart otellere ve fiyatlarına bakalım. Bunun için Google Maps’e “Apart Otel near Side, Manavgat” yazmalısınız. Ardından da arama düğmesine basın. Google Maps üzerinde bu aramayı görmek için burayı tıklayın.

    Şu fiyatlara bakınca asgari ücretlinin bir aylık gelirini tatil bölgesinde birkaç günde tüketmesi çok olası. Tüketimin hat safhaya ulaştığı günümüzde ben belki de tatilimi bir sitenin, daha da olmazsa belediyenin havuz başına açacağım şezlongda geçireceğim.  Herkese mutlu tatiller.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.