Yaz Günleri İçin Makyaj Örnekleri

Doğal Yaz Makyajı 2014 6

 

 

Yaz günlerinde doğa ile daha fazla içi içe oluşumuz aklımıza kışın kullandığımız makyaj stilini değiştirmemiz gerekliliğini getiriyor. Yaz kıyafetlerine uygun makyajlar yapmak için tuvalet aynasının başına geçtiğimizde dikkat etmemiz gerekenler şunlar:

  • Siyah ve beyaz renkler birlikte kullanıldıkları diğer renkleri göz önüne çıkarma veya kaldırma etkisine sahiptir. Bu tonları yerinde kullanmalısınız. Dikkat etmeniz geren bu nokta diğer renklerin yüzünüzde oluşturduğu etkileri arttıracaktır.
  • Cildi donuk ve soluk olanların, makyajlarını yapmadan önce bej tonlarında makyaj altları sürmeleri ve ardından fondötenlerini ciltle aynı renkte veya yarım ton daha açık olarak kullanmaları önerilmektedir.
  • Pudra ve allık kullanımında daha büyük fırçalar tercih konusu iken göz altlarında yer alan morlukları, sivilceleri ve diğer kızarıklıkları kapatıcılarla iyice yedirerek kapatmak gerekir.  Kapatılan bu bölgelere uygulanan makyaj altının cilt renginden açık ton olması gerektiği göz önünde bulundurmalısınız.
  • Sıra gözlere geldiğinde siyah ve kahverengi göz bebeklerine sahip olanların bej tonlardan şaşmaması gerekirken mavi, yeşil, ela gözlü olanlar ise istedikleri tonu kullanabilirler. Derin bakışlar için koyu renkler uygundur. Genç görünmek isteyenler ise yeşil ve mavi renklerdeki göz farlarını tercih edebilirler.
  • Dudak makyajında ruja ilaveten dudak kalemi ve parlatıcı gibi ürünler kullanılmak isteniyorsa bunlarda aşırıya kaçılmaması gerekirken dikkatli bir şekilde ve sadelikle birlikte kullanılması önerilir.

Başarılı makyajın koşullarından bir tanesi de yapılan makyajın doğal olması, yani makyaj olduğunun belli olmamasıdır. Bu nedenle makyajınızı tamamladığınızda bunun insanların gözüne sokulmaması gerektiği bilinmelidir.

Sağlıklı bir cilde sahip olma makyajın yüzde kaliteli durmasını sağlar. Zira makyaj sağlıklı da olsa ciltteki ufak tefek kusurları örtmek için kullanılmalıdır. Sağlıksız beslenme, sigara, alkol tüketimi gibi nedenlerle ciltlerine bakmayan bayanların makyajdan alabilecekleri verim de buna oranla düşecektir. Bunun yanında porselen makyaj gibi daha fazla cilt sorununu tetikleyen makyaj türleri olumsuz bir seçenektir.

Author: Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.