Ünlü Oyuncu Paul Walker Neden Öldü!

Paul Walker
Paul Walker

2001 yapımı “Hızlı ve Öfkeli” filminde aldığı rolle üne kavuşan Paul Walker öldü. Filmde polis memuru Brian O’Conner’i canlandıran 40 yaşındaki ünlü oyuncu Los Angeles’ın kuzeyindeki bir trafik kazasında hayata veda etti. Amerikalı oyuncu Paul Walker Türküye’de özellikle ‘Hızlı ve Öfkeli’ (Fast and Furious) filmleri ve Yalan Rüzgarı (The Young and The Restless) dizilerinden tanınıyordu. Bağış gecesine katılmak üzere arkadaşının kullandığı araçla yola çıkan oyuncu yaptıkları trafik kazasında hayatını kaybetti.

Paul Walker, 1973 doğumlu ABD’li sinema oyuncusudur. Eskiden modellik yapan aktör 2001 yapımı The Fast and the Furious filminde canlandırdığı polis memuru Brian O’Conner rolüyle üne kavuşmuştur. 1980’ların sonunda modelleiğe başlamıştır. Oyunculuk kariyerine genç yaşta içlerinde Monster In The Closet (1987) ve Tammy and the T-Rex’in (1994) filmlerininde bulunduğu B sınıfı düşük bütçeli filmlerle başladı. The Young and The Restless’da (Yalan Rüzgarı) pembe dizisinde 1993 yılında küçük bir rol aldı. 1998’de oynadığı ve alaycı eleştiriler alan Meet the Deedles’daki rolüyle ilk kez geniş bir kitleye ulaştı. Ardından Reese Witherspoon’la oynadığı ve lise takımında oynayan bir basketbolcuyu canlandırdığı Pleasentville filmi ile iyi karşılandı. 1999-2001 yılları arasında ise genç izleyiciye hitabeden She’s All That ve Varsity Blue gibi filmlerde oynadı.

Paul Walker Resimleri
Paul Walker Resimleri

2001 yılında Vin Diesel’le birlikte başrolünde oynadığı “The Fast and the Furious (Hızlı ve Öfkeli)” filmiyle müthiş bir çıkış yakalayan Walker, bu filmin ardından birçok aksiyon macera filminde oynadı. Walker aynı zamanda devam filmi 2 Fast 2 Furious’da (2003) da rol aldı. Serinin 2009 Temmuz ayında çıkacak Fast And Furious filminde Vin Diesel ile beraber başrolü paylaşıyor. Hızlı ve Öfkeli serisindeki polis memuru Brian O’Conner oldukça tutulan bir karakter ve Paul Walker’a da ün kazandıran bir rol oldu. Şubat 2001’de MostBeautifulMan.com tarafından ayın en güzel erkeği seçilen Walker, 2002 yılında People Dergisi tarafından “Dünyanın En Güzel 50 İnsanı” arasında yeraldı. 2006 yılında aksiyon filmi Running Scared ve Antartika’da çekilen macera filmi Eight Below filmlerinde oynadı. Aynı zamanda bir aile filmi olan Disney yapımı Eight Below, gösterime girdiği ilk dört gün içinde 24 milyon dolardan fazla gişe hasılatı yaptı. Ondan önce rol aldığı Timeline ve Into The Blue adlı filmleri kötü eleştirilen alan Walker, bu filmde oldukça beğenildi ve olumlu yorumlar aldı. Running Scared filmindeki rolü yönetmen Wayne Cramer’e göre, Walker’ın şimdiye kadar oynadığı roller arasında kendi kişiliğine en yakın olan roldü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.