Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 01
Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 01

uzun süredir saçlarınızı uzatarak sonrada at kuyruğu saç modeline talim ediyorsanız bu yazımızı okumanızı öneririz. İşte saç süngeri kullanarak topuz elde etmenin resimli anlatımı.

Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 04
Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 04

Birçoğumuzun sabah işe gitmek için kalktığında saçlarıyla ilgilenmek için yeterince zamanı olmuyor. Fakat saç süngeri kullanarak hızlı bir şekilde güzel bir saç topuzu yapabilir, gününüzü daha çekici hale getirebilirsiniz.

Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 03
Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 03

Sadece topuz süngeri kullanarak birkaç dakika içerisinde sanki saatlerce uğraşılmış gibi görünen bir topuz yapabilirsiniz. Şimdi gelelim topuz süngeriyle adım adım saç yapımı aşamalarına:

  1. İlk olarak saçınızı ince bir lastikle toplayıp at kuyruğu yapıyorsunuz.
  2. İkinci olarak at kuyruğunu topuz süngerinin içinden geçiriyorsunuz.
  3. Üçüncü aşamada at kuyruğunu süngerin her yanını kaplayacak şekilde dağıtıyorsunuz. (Saçlar süngeri sardıktan sonra üzerine ince bir lastik toka geçirirseniz, işiniz kolaylaşır.
  4. Son olarak da saçlarınızın ucunu topuzun etrafına sarıp tel tokaların yardımıyla tutturuyorsunuz.

Aşağıdaki resimde yukarıda anlatılan aşamaları adım adım görebilirsiniz.

 

Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 02
Topuz Süngeri İle Saç Modelleri 02

Topuz süngerleri almak isterseniz internette saç aksesuarı satan online mağazalarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Topuz süngeri, sünger topuz tokası ya da donut topuz süngeri gibi farklı isimlerle satışa sunulmaktadır. İnternet mağazaları dışında yine toka ve benzeri aksesuar satan mağazaların çoğunda ve hatta semt pazarlarında bile bu süngerler sıkça karşımıza çıkıyor. Fiyatları 1 TL ile 7 TL arasında farklılık gösterebilir. Yapmak istediğiniz topuz boyuna göre küçük, orta ve büyük olmak üzere bu tokaların 3 farklı boyu bulunuyor. Ayrıca sarı, siyah ve kahverengi gibi farklı renklerdeki süngerler sayesinde, topuz süngeri saçlarınızın altında kolayca kamufle olmaktadır.

 

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..