Songül Ödenin Modern Saç Modeli
Songül Ödenin Modern Saç Modeli

İlk oyunculuk deneyimini Ankara Deneme Tiyatrosu’nda yaşayan ünlü oyuncu 17 Şubat 1979 tarihinde Diyarbakır’da doğdu. Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı şan eğitimi aldı. Ankara Sanat Tiyatrosu’nda (AST), Ankara Deneme Sahnesi’nde, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda ve pek çok özel tiyatrolarda görev aldı. 1999 yılında rol aldığı Ferhunde Hanımlar adlı tv dizisi ile tiyatro dışında da oyunculuk yeteneklerini sınayan Songül Öden, 2001 yılındaVasiyet, 2002 yılında Havada Bulut ve 2005-2007 yılları arasında ise Gümüş dizilerinde oynadı. Gümüş, yayınlandığı dönemde en çok izlenen yapımlardan birisi olurken, genç oyuncuya ise büyük bir popülerlik kazandırdı.

Tv sektörününden sonra sinemaya atılan başarılı oyuncu, 2009 yılında “Acı Aşk” ve 2011 yılında “72. Koğuş” adlı filmlerde, 2007 yılında ise “Sınır” adlı kısa filmde rol aldı.

Tiyatro kökenli oyuncularımızdan olan Songül Öden, Ankara Deneme Sahnesi’nde 1993 yılında rol aldığı ilk oyun olan “Yerma”nın ardından 1999-2000 yıllarında Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz” ve “Birimiz Hep İçin”, 2003-2004 yılları arasında ise Diyarbakır Devlet Tiyatrosu’nda “Hortlak” ve “Ne Kadınlar Sevdim” oyunlarının kadrosunda bulundu. Öden’in 2007 yılında rol aldığı Kadıncıklar adlı oyun, başarılı sanatçıya 2008 yılında 8. Lions Tiyatro Ödülleri ve İsmet Küntay Tiyatro Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandırdı.

Songül Öden son olarak 2010 yılında, The Successful Mr.&Mrs. Pells adlı Arjantin dizisinin bire bir uyarlaması olan Mükemmel Çift’de, Tardu Flordun ile birlikte rol aldı.

Google Arama Kelimeleri

  • songül öden sac rengi
  • songül odenin saç rengi

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..