Özçekim İçin 10 İpucu  5 - Filtre Uygulayın
Özçekim İçin 10 İpucu

Kısa zaman önce TDK tarafından türkçe karşılığı özçekim olarak duyurulan Selfie tüm dünyada kabul görmüş bir çekim. Hepimizin kullandığı özçekim yaparken nelere dikkat etmek gerekir? Daha güzel bir özçekim yapmak için 10 ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

Özçekim İçin 10 İpucu  3 -Kardashian Selfie Nasıl Çekiyor
Özçekim İçin 10 İpucu 3 -Kardashian Selfie Nasıl Çekiyor

1-Doğal pozlar verin. Doğal gürünümünüz sizin daha nitelikli bir özçekim yapmanızı sağlar.
2-Özçekim yaparken en çok yapılan hata uzaktan alınmak istenen karede kolumuzunda çıkması. Bunu engellemek için telefon kulaklığınızın düğmesini kullanın.
3-Kardashian özçekim karelerini herhangi bir sosyal medya hesabından incelediğinizde yüzünün tamamını karenin içine almadığını bir kısmını dışarda bıraktığını görürsünüz. Bu yüzünüzün daha ince görünmesini sağlar.
4-Saçlarınızla oynayın. Saçlarınıza hacim vererek geriye doğru atın.
5-Yüzünüzde filtre kullanın. Eğer Nofilter hastalığınız yoksa yüzünüze uygun bir filtre uygulayın.
6-Arka planı kontrol edin. Bazen harika bir özçekim yaparsınız. Fakat arka plandaki görünmesini istemediğiniz bir unsurdan dolayı bu çekiminizi sosyal medyada paylaşamayabilirsiniz. Hatta bakmak bile istemeyebilirsiniz.
7-Özçekim ile yüzünüzü yakından göstereceğinizden yüzünüzdeki küçük kusurları örtmek için mutlaka bakım yapın.
8-Tırnak uzmanı Ashlie Johnson, özenli bir manikür ve güzel yüzüklerle özçekiminize küçük ama önemli dokunuşlar yapabileceğinizi söylüyor. Abartılı ojelerden uzak ve zevkli yüzükleriniz özçekimlerinizin ve sizin daha iyi görünmenize katkı sağlar.
9-Bunu söylemek istemezdik ama artık her yerde gördüğümüz yanaklar içeri, dudaklar dışarı hareketi hiç de seksi gözükmüyor. Bunun yerine NYC makyaj uzmanı Joanna Simkin’in küçük makyaj hilelerini uygulayın. Yanaklarınızı içeri çekin ve bronzlaştıcı mat kremi sürün ya da yanaklarınıza ışıltılı bir görünüm katın.
10-Özçekim kredinizi bir üst seviyeye çıkarmak için #nocrop aplikasyonunu ücretsiz indirebilir ve çektiğiniz özçekimleri gerçek boyutlarında paylaşabilirsiniz.

http://www.instyle.com.tr/fotogaleri/daha-iyi-selfieler-icin-10-ipucu/98035

Google Arama Kelimeleri

  • beyaz külot
  • şortlu bikini modelleri 2014

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..