Medcezir Dizisinin Oyuncuları Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy Fotoğrafları
Medcezir Dizisinin Oyuncuları Serenay Sarıkaya, Çağatay Ulusoy Fotoğrafları

Serenay Sarıkaya Kimdir?  1 Temmuz 1991, Antalya doğumlu olan Türk sinema ve dizi oyuncusu, 2010 Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması (Miss Turkey 2010) ikincisi ve profesyonel model seslendirme sanatçısıdır. Antalya Saime Salih Konca Lisesi’nden mezun oldu. Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenen Avrupa Gençler Güzellik Yarışması‘nda Türkiye’yi temsil etti Bu yarışmada dördüncü oldu, ayrıca Jüri Özel Ödülünü aldı.

2008 yılında Plajda adlı sinema filminde görev aldığında daha 16 yaşındaydı. Aynı yıl Peri Masalı ve Limon Ağacı dizilerinde başrol oynadı. Bir taraftanda oyunculuk eğitimi almdı. İlk çıkışını Adanalı dizisiyle yaşadı. Daha sonra Miss Turkey′de 2. olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Lale Devri dizisinde Yeşim karakterini gerçekleştirdi. Sarıkaya, halen Medcezir adlı televizyon dizisinde Mira karakterini canlandırmaya devam ediyor. Kendisini beğenerek izliyorum.

Medcezir Oyuncuları Serenay Sarıkaya,Çağatay Ulusoy
Medcezir Oyuncuları Serenay Sarıkaya,Çağatay Ulusoy

Çağatay Ulusoy Kimdir? 2010 yılında Best Model of Turkey yarışmasında birinci oldu. İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitim gören oyuncu aynı zamanda Ayla Algan’dan oyunculuk dersleri almaya başladı. Ayrıca, haftada 2 kez oyuncu Vahide Gördüm ile kendisi gibi oyuncu olan eşi Altan Gördüm’ün sanat okulu Akademi 35 Buçuk’da oyunculuk dersi aldı.

İlk rolü Show TV’de 2011’de yayınlanmaya başlanmış olan Adını Feriha Koydum adlı dizideki Emir Sarrafoğlu karakteridir. İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 25 Ocak 2013 tarihinde yapılan operasyonda aralarında ünlü isimlerinde bulunduğu 35 kişi gözaltına alınmıştır. Bu ünlü isimlerden bazıları Çağatay Ulusoy,Gizem Karaca,Yusuf Akgün,Cemal Hünal,Cenk Eren,Selen Seyven ve Çağatay Ulusoy ‘un menajeri Selin Borankay dır.Cenk Eren ile Cemal Hünal aynı gün serbest bırakılmıştır.26 Ocakta ise Selen Seyven serbest bırakılmıştır. 28 Ocak 2013 te adliyeye sevk edilen 35 kişiden Çağatay Ulusoy,Gizem Karaca,Yusuf Akgün ile beraber 15 kişi serbest bırakılmıştır. Şu anda yapımını Ay Yapım’ın yaptığı senaryosunu Melek Gençoğlu ve Ece Yörenç’in yazdığı ve eylül ayında televizyonda yayınlanmakta olan Medcezir dizisinde başrol oynamaktadır. Yeni dizisinde Çağatay Ulusoy’a Serenay Sarıkaya eşlik etmektedir. Kaynak: tr.wikipedia.org

 

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..