Maskulen modaya örnek olabilecek stiller
Maskülen modaya örnek olabilecek stiller

Maskülen nedir? Maskülen moda nedir? Maskülen ne anlama gelir? Maskülen kombin nasıl yapılır?

Bu soruları sıkça moda sitelerinde ve dergilerinde okuyoruz. Türkçe bir kelime olmadığı ilk duyuşta anlaşılan bir söz. Maskülen yani fransızcasıyla masculin. Bu kelime bize fransızcandan geçmiş. Erkeksi kıyafetleri giyinen bayanların giyim tarzı ve kıyafetleri için kullanılıyor. Ama yanlış anlaşılmasın. Hiç bir bayan erkek arçalarıkıyafeti giymez. Erkek kıyafetlerinin kadınlar için tasarlanmış olanları bunlar. yani kadınlar için tasarlanıyorlar. Bu kıyafetlerle yaplan kombinlere ise maskülen kombin deniyor. Basit bir örnek verecek olursak bir bayan kıyafetinin üzerine kıravat takmak, ya da şık bir kombini bayanlar için tasarlanmış bir kundurayla tamamlamak. Veya bütünüyle maskülen parçalardan oluşan bir kombin yapmakta bu giyime örnek verilebilr.

Son zamanlarda moda olan ise maskülen parçalarla feminen parçaları kombinleyerek tarz görünmek. Aslında bu yöntemin işimizi kolaylaştırdığıı söyleyebiliriz. Dolabımızdaki maskülen kıyafetlerimizi birkaç feminen parçayla kombinleyerek sade ve şık bir görünüm elde edebiliriz.

Maskülen kombin örnekleri
Maskülen kombin örnekleri

 

Tomboy kadın stili
Tomboy kadın stili
Maskülen ayakkabı modelleri
Maskülen ayakkabı modelleri

Maskülen tarzınızı feminen kıyafetlerle farklı bir boyuta taşımanın vakti gelmedi mi? Maskülen kıfayetleri beğenmiyor musunuz? Yoksa beğeniyorsunuzda kullanmaya cesaret mi edemiyorsunuz? Stella McCartney, Dolce&Gabbana, Yves Saint Laurent, Moschino ve Chanel gibi dünyaca ünlü markaların koleksiyonlarında da erkeksi parçalar artık daha çok yer buluyor. Ünlü markaların defilelerinden maskülen stilleri inceleyin.  Aşağıdaki örneklere bir göz atın. Eminim bu tarz size de çok yakışacaktır.

Google Arama Kelimeleri

  • mavi külot

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..