Bu Kış Doğal Makyaj Çok Moda

Doğal Makyaj Kullanan Ünlüler Beren Saat 1
Doğal Makyaj Kullanan Ünlüler Beren Saat 1

Doğal makyajla kusurlarınızı kapatıp zaten halihazırda var olan hatlarınızı biraz daha belirgin hale getirmek sizi daha çekici gösterecektir. Ünlülerin de sıkça tercih ettiği doğal makyaj sizin kendi özünüzü koruyarak kendinizi ön plana çıkarmanızı sağlar. Doğallığınızı kaybetmeden yüz ve göz şeklinize göre bir makyaj yaparak daha alımlı bir havaya bürünebilirsiniz.

Peki doğal makyaj nasıl yapılır? Öncelikle cildinizi size uygun bir temizleyici ile temizleyerek nemlendirici bir kremle nemlendirin. Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Fondöteni ince bir tabaka halinde sürmek daha iyi bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Gözlerin altındaki, burun kanatlarının etrafındaki, dudakların altındaki koyu kısımları, yüzünüze sürdüğünüz fondötenden iki ton daha açık renk fondöten uygulayarak cildinizi aydınlatabilirsiniz. Fondöten burun kemiği üzerine ve elmacık kemiği etrafına iyice yayılmalı ve hafif bir parlaklık bırakılmalıdır. Cildinizdeki kusurları bir kapatıcının yardımıyla gizleyin. Bunun için cilt lekelerine veya sivilce gibi yerlere bir miktar kapatıcı sürmeniz yeterli.

Fondöteniniz ciltte fazla parlama yapıyorsa matlaştırmak için bir pamuk veya kuru bir sünger parçası ile pudranın cilde yerleşmesini sağlamak için yüzünüze hafifçe bastırarak sürün ve fazlasını başka bir süngerle alın.

Gözlerinize farı sürerken önce tüm göz kapağına bir aplikatör yardımıyla farı sürmelisiniz. İstediğiniz kısımlarda rengi azaltın ve ya artırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Göz farından daha koyu bir ton uygulamalısınız. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.

Kirpiklerinizin daha sık görünmesi ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz ancak sert çizgilerden kaçının.

Rimel mutlaka sürün üst kirpiklerinizin rimelini, önce içten dışa doğru, daha sonra aşağıdan yukarıya doğru sürerek, kirpiklerinizin daha gür ve dik görünmesini sağlayabilirsiniz. Alt kirpikleri ise rimeli diplerden aşağıya doğru sürün. Kirpiklerinizde rimelin birikmemesine dikkat edin.

Kaşlar içinse bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Kaş renginize uygun bir kalemle kaşlarınızı küçük darbelerle boyayın ve hafifçe dağıtın. Bunun için toz far da kullanabilirsiniz.

Yanakları renklendirirken allığınızı yanak çukuruna iyice yayın. Allığı sürdüğünüz yerde sadece bir parlaklık olmalı. Boyanın nerede başlayıp bittiğini gösteren çizgiler olmamasına dikkat edin.

Dudaklarınıza çekici bir görünüm verebilmek için dudak çevrenize rujunuzun bir ton koyusu olan kaleminizle çerçeve yapın. Bir ruj fırçasıyla dudaklarınızı boyayın. Bu işlemden sonra dudaklarınıza biraz pudra sürüp ikinci bir kat ruj sürün. Alt dudağınıza biraz parlatıcı sürerseniz dudaklarınız daha çekici görünür.

Doğal makyajla ilgili bir video için sayfanın aşağısına bakın.

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.