Jennifer Lawrencein 2013 Dogal Görünümlü Uzun Saç Tarzı
Jennifer Lawrencein 2013 Dogal Görünümlü Uzun Saç Tarzı

 

Jennifer Lawrence 1990 yılında Louisville, Kentucky’de doğmuştur. 14 yaşında oyuncu olmaya karar veren Lawrence ailesninde desteğini alarak bir yetenek avcısına başvurmuştur. Öncesinde kilise oyunlarında rol alan güzel yıldız lise öğrenimini de iki yıl erken tamamlamıştır. Bu şekilde oyunculuk kariyerine başlayan Lawrence’nin kısa sürede yıldızı parlamıştır.

Lawrence TBS kanalındaki The Bill Engvall Show büyük kız kardeş ‘Lauren Pearson’ ı oynamıştır. Lawrence daha sonra sırasıyla The Devil You Know, Cold Case, Medium, ve Monk Tv serilerinde rol almıştır. 2008’de Jason Freeland’in yönettiği Garden Party isimli filmde küçük bir rol oynadı. Aynı yıl Guillermo Arriaga’in yönettiği büyük bir yapım olan The Burning Plain’da Charlize Theron ve Kim Basinger birlikte oynadı. Bu rolüyle Venedik film festivalinde Marcello Mastroianni ödülünü aldı. Daha sonra başrol oynadığı Debra Granik’in yönettiği isimli film Winter’s Bone Sundance Film Festivali’nde En İyi Film ödülünü aldı.  Bu filmdeki rolü ise birçok eleştirmenden olumlu tepki almıştır. David Denby The New Yorker’daki yazısında filmi inanılmaz olarak tarif etmiştir.

Jennifer Lawrencein 2011 Sarı Doğal Dalgalı Saçı Ve Şık Kıyafeti
Jennifer Lawrencein 2011 Sarı Doğal Dalgalı Saçı Ve Şık Kıyafeti

Jennifer Lawrence bu rolüyle 25 Ocak 2011’de Akademi Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Akademi Ödülü’ne aday olmuştur.Aynı zamanda bu filmdeki performansı ona içinde NBR ödülü de dahil olmak üzere 7 ödül kazandırmıştır.  Aday olduğu an aynı zamanda Akademi ödüllerinin en genç ikinci En iyi aktrist adayı olmuştur. Lawrence 2009 yılında The Beaver filminde Mel Gibson ve Jodie Foster ile birlikte oynamıştır fakat film 2011 yılında gösterime girmiştir. 2011’de Lawrence X-Men: First Class filminde şekil değiştiren karakter Mystique rolünde oynadı.  LFilm gişede büyük bir başarı elde etmesinin yanı sıra Rotten Tomatoes’ta %88 olumlu eleştiri almıştır.Aynı zamanda filmde Michael Fassbender ve Jennifer Lawrence’ın performansları çok beğenilmiş ve eleştirmenler tarafından övülmüştür. Daha sonra ise House at the End of the Street fiminde Elisabeth Shue ile birlikte oynadı. Film eleştirmenler tarafından beğenilmesede iyi bir gişe başarısı yakaladı. filmin son aşaması 2010’da bitirildi. Ardından Drake Doremus’un Like Crazy filminde Sam karakterini canlandırmıştır.Like Crazy filmi Sundance Film Festivali’nde En İyi Film ödülü ve Jüri Ödülünü kazanmıştır. Jennifer Lawrence kendisine asıl büyük ünü getiren ve gişede 600 milyon dolardan fazla kazanan Açlık Oyunları (film)’nda Katniss Everdeen karakterini canlandırmıştır. Bu filmden sonra David O. Russell’ın yönettiği ve 8 dalda Oscar’a aday olan Silver Linings Playbook filminde filmin ana karakterlerinden Tiffany Maxwell’ı canlandırmıştır. Silver Linings Playbook bağımsız bir film olmasına rağmen gişede 200 milyon dolardan daha fazla kazanmıştır aynı zamanda Rotten Tomatoes’ta %92’lik olumlu eleştiri almıştır. Jennifer Lawrence bu filmdeki rolüyleEn İyi Kadın Oyuncu Oscarı’nı kazanmıştır. Aynı zamanda bu filmdeki rolü Lawrence’a Altın Küre, SAG ve bağımsız filmlere verilenBağımsız Ruh Ödülü getirmiştir.Ardından Jennifer Lawrence Time dergisinin hazırladığı TIME 100 listesi’ne girmiştir. Silver Linings Playbook’tan sonra ise Susanne Bier’in yeni filmi olan Serena filminde Serena Pemberton karakterini canlandırmıştır. Filmde Silver Linings Playbook’daki rol arkadaşı olan Bradley Cooper’la birlikte başrolleri paylaşmaktadır. Film Amerika’da Eylül ayında vizyona girecek. Serena filminin ardından ise David O. Russell’ın yeni filmi olan American Hustle filminin çekimlerine başlamıştır. Filmde Marie Weinberg karakterini canlandırmaktadır. Filmin Amerika’da Aralık ayında vizyona girmesi bekleniyor.

Lawrence’nin farklı tarzını görebileceğiniz fotoğraf albümünü sizlerle paylaşıyorum.

Google Arama Kelimeleri

 • pembe siyah kombinler
 • yirtmaçli elbiseye uygun ayakkabi
 • straplez kabarik mini elbiseler
 • payetli elbise topuzu
 • siyah elbise pembe ayakkabi
 • aclik oyunlari gelinlik
 • kabarik elbise modelleri
 • prenses saci
 • topuzlu saçlar

Yazan:

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..