Kabarık, Balık Model, Straplez, Kalp Yaka, Dantel, Gipür İşleme, Uzun Kuyruklu, Tül, Saten, Dekolte, Sırtı Açık, Taş Yaldız Süsleme Gelinlik Modelleri

    Bu yıl gelinlik modelleri her zamankinden daha şık olacak gibi görünüyor. Aslında gelinliklerde her yıl benzer modeller varmış gibi görünse de küçük detayların farkında olan modacılar için durum böyle değil. Şöyle bir örnek verecek olursam gipür işlemlerin gelinlik üzerine yerleşimi bile gelinliğin farklı bir endama bürünmesini sağlıyor. Tüm modellerin farklı bir albenisi olsa da straplez gelinliklerin benim gözüme çok şık göründüğünü söyleyebilirim. Bunun yanında kalp yaka gelinliklerin gösterişi de bir başka güzel. Aslında straplez gelinliklerden daha fazla tercih edilen modeller ise askılı olan gelinlikler. Tabi bunlara kalp yakaları da dahil ediyorum. Neticede kalp yaka modellerinde askısı oluyor. Yani sadece straplez gibi vücudun göğüs kafesine oturarak tutunmuyor. Bu modellerin herbiri dantel işlemelerle ayrı havaya giriyor.

    Dantel işlemelere yani gipürlere gelinliklerin vazgeçilmez aksesuarları diyebiliriz. Geçmişten günümüze gipürler  kadınların gözdesi olmayı başardı. Kabarık gelinlikler ise trend olmaktan hiç bir zaman geri kalmadı. Gösterişin üst seviyelere kolayca tırmanmasını sağlayan kabarık gelinlikler her zaman gelinlik beğenirken tercih sebebi oldular. Tüllerle kabartılan eteklerin uzun tül kuyrukları da gösterişin ayrı bir belirteci olduğundan genç kadınların da vazgeçilmezleri arasına girmeyi başardılar. Saten gelinliklerin sade görünümü ise yalınlığı seven kadınlar tarafından beğenildi.

    Söz konusu gelinlik olunca moda tasarımcıları o kadar yaratıcıydılar ki bizlere gelinlik seçiminde yüzlerce farklı model sundular. Sanırım bu konuda onlara çok şey borçluyuz. Nede olsa gelinlik giydiğimiz özel günümüz bizim hayatımızda unutamadığımız özel bir yere sahip. Elbette böyle bir günde istediğimiz seçimi yapıp en iyisi olarak gördüğümüz modeli giymek hakkımız. Gelinlik söz konusu ise daha bir çok modelden bahsetmekten mümkün. Pileli, drape, dekolte, kuşaklı, duvaklı, kar beyaz ve renkli birçok modeli bu yazımızda bulacaksınız.

Bunun yanı sıra aşağıdaki modelleri incelemek için üzerine tıklayınız.

Bu Yıkın Modası Büyük Beden Gelinlik Modelleri

Yaz Düğünleri İçin Gelinlik Modelleri

Google Arama Kelimeleri

  • Balık yaka mail
  • Balık işleme mail

Can

Moda yazarı olarak doğdum ve yaşıyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.