Ralph Lauren ve Polo – Eklektik Tasarımlar

Tasarımcı Ralph Lauren
Tasarımcı Ralph Lauren

Tasarımcı Ralph Lauren Kimdir?

ABD’li moda tasarımcısı ve aynı adı taşıyan ticari markanın yaratıcısıdır. Halen bu marka Polo Ralph Lauren olarak bilinmektedir. Daha çocuk yaşlarda tekstil mağazalarında çalışıp para kazanmaya başlamıştır. Herhangi bir moda okuluna gitmeyen Ralph Brooks Brothers’da satış elemanı olarak çalışmıştır. 1967’de Norman Hilton’un finansal desteği ile kendi tasarımlarını “Polo” etiketi ile satabileceği bir kravat dükkânı açmıştır. 

Polo kadar güçlü bir markayı yaratmak ileri görüşlülüğe ve berrak bir vizyona sahip olmayı gerektiriyor.

Amerikan rüyalarının tasarımcısı, 1967’den beri kolej stili kıyafetler ve göz alıcı gece elbiseleri tasarlıyor. Direndiği tek şey sadece kadınlar için Polo marka bir koleksiyon yaratmaktı. Şimdiye dek. Lauren, “Polo bir tavırdır,” diyor ve ekliyor; “Eklektik ve biraz arsız.’’ 

Ralph Lauren Polo Kombin Stil 3

Eklektik nedir?

Eklektisizm,  farklı sanatsal dizgelerden alınan öğelerin yeni bir dizge içinde yeniden kullanılmasıdır. Sanattaki farklı çağ ve usluplardan seçilip devşirilen öğelerin yeni bir tasarım ya da ürün oluşturmak için ele alınması olgusunu ifade eder. Eklektisizm kelimesinin kökü olan Eklektik kelimesi genellikle, bir sisteme ait olan veya tek başına anlam ifade eden ögelerin birden fazlasını toparlayarak oluşturulan yeni sistem veya sistemler anlamına gelmektedir.

Ralph Lauren‘den stil önerileri için galerimize göz atabilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.