Perşembe, Haziran 20Kadın moda günlüğüne hoş geldiniz.

Dantel Örgü İşleme Model Örnekleri

80’ların dantel modası hala bazılarımız için bir tutku. Dantelden yapılan havlu kenarları, fiskos masalları, komidin üstü örtüler, yatak odası takımları, televizyon örtüleri, vitrin için örtüler, dantel perdeler, yemek masası örtüleri ve daha neler neler yapılırdı.

Uzun Masa Dantel İşleme Örneği

Hala eski dantel işlemelerini saklayan kadınlar ve kızının çeyizine dantel işler koyanlar var. Aslında çok güzel bir gelenek. Fakat günümüzde kadınların iş hayatındaki sayıları arttığından fazla vakitleri kalmıyor. Ayrıca ev hanımlarının da öyle. Artık çocuk büyütmekte ayrı bir iş. Yemeğiydi temizliğiydi bitmiyor ki evin işi dantel işlemeye vakit kalsın. Gerçi bazı bayanlar bunu hizmete dökmüş. Küçük miktarlar karşılığında dantel işliyorlar çeyizlere, evlere. Hazır dantel işlerde mevcut. Bazılarımızda işletmeye imkan bulamıyor hazır dantel işlemeleri tercih ediyor.

Dantel İşleme Perde Örneği

Bir de bunun Çin menşeli var. Hindistan’dan da oldukça fazla pul ve boncuk işlemeli dantel örgüler geliyor. Lakin orada işçilik ucuz. Günlük 2 dolara çalışıyor ev işlerinde insanlar. Gün boyu yapılan örgüler ülkemize yapılan ihracatla tanesi yaklaşık 10 dolara bizlere ulaşıyor. Ben bu makalemde sadece bizim kadınımızın el emeği göz nuru dantel işlerinden örnekleri sizlerin beğenisine sunuyorum. Galerideki görseller tıklayarak görseli orijinal boyutunda görebilirsiniz.

Google Arama Kelimeleri

  • gnckadın vitrin ve yatak odası dantelleri
  • boncuk işlemeli havlu kenarları kadın moda
  • dantel örme uzun perde örnekleri
  • yabancı sitelerden dantel örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.